Військовополоненому Будзилу російські тюремники не передали жодного листа від рідних, - адвокат


Російські тюремники не передали українському військовополоненому моряку Юрію Будзилу жодного листа від рідних, хоча ті йому пишуть постійно

Про це повідомив його адвокат Айдер Азаматов у Facebook. Об этом сообщает xata-today.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Варто зазначити, що з моменту взяття в полон і по теперішній час, він не отримав жодного листа від своїх рідних. При цьому, рідні пишуть йому такі листи регулярно", — розповів Азаматов.

Адвокат розповів, що його підзахисному назначили психіатричну експертизу, що суперечить ст. 3 Женевської Конвенції ООН про поводження з військовополоненими.

"Юрій Олександрович відчуває себе відносно нормально, тримається гідно і вірить в повернення додому", — додав він.

  • 5 листопада 2018 року в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ і здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада 2018 року окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 21 із них заарештували до 24 квітня, ще трьох (Ейдера, Сороку, Артеменка) — до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
  • Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
  • ЄС ухвалив санкції проти 8 росіян через агресію у Керченській протоці.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/03/14/viyskovopolonenomu_budzylu_rosiyski_tyuremnyky_ne_peredaly_zhodnogo_lysta_vid_ridnykh_advokat”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя