Найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років » Рупор - Новости Житомира | Новини Житомира

Найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років
13.05 13:04
Саме жителі Житомирської області віком від 40 до 64 років підписали найбільшу кількість декларацій з сімейними лікарями або терапевтами. Від загальної кількості пацієнтів, котрі обрали свого лікаря, майже 35% – люди цієї вікової категорії. Загалом же на Житомирщині вже понад 942 тисячі жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом. Таким чином задекларували своє право на медичні гарантії від держави.

За даними Національної служби здоров’я України, в Житомирській області 941 тис. 075 жителів підписали декларацію з лікарями. Підписана декларація з лікарем первинки – це право пацієнта на безоплатне медичне обслуговування в певних межах (консультування, діагностика, планова вакцинація, ведення неускладненої вагітності, оформлення довідок, невідкладна допомога, а також низка аналізів і досліджень). Також задекларовані відносини з сімейним лікарем з липня матимуть ще ряд «привілеїв». У разі потреби сімейний лікар спрямує пацієнта до вузького спеціаліста, з направленням консультація буде безкоштовною. 1 липня 2019 року стартуватиме програма «Безкоштовна діагностика», перелік безоплатних послуг розшириться: до нього увійдуть додаткові аналізи, ендоскопії, операції одного дня тощо. Крім того, лише лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати е-рецепт на «Доступні ліки».

На Житомирщині найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років. Такі дані публікує Національна служба здоров’я. Розподіл за віковою групою пацієнтів області, які вже уклали декларації, виглядає так:

від 0 до 5 років – 71 тис. 303 (7,57%);

від 6 до 17 років – 144 тис. 294 (15,32%);

від 18 до 39 років – 232 тис. 170 (24,%);

від 40 до 64 років – 326 тис. 942 (34,72%);

від 65+ – 167 тис. 042 (17, 74%).

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року держава припинила фінансування пацієнтів, які не уклали декларацію з сімейним лікарем. При невідкладних станах нададуть медичну допомогу, проте при потребі планового огляду чи консультації – спочатку запропонують підписати декларацію.

Пацієнти мають право:
на свій розсуд обрати будь-який лікувальний заклад (якщо він приєднався до медреформи).
обрати лікаря первинної ланки за своїм бажанням (без територіальної прив’язки, якщо лікар не перевищив ліміт пацієнтів).
отримувати інформацію про своє лікування. Ознайомлюватися з медичною документацією, отримувати відповідні виписки з медичної картки, результати досліджень.
на лікарську таємницю — збереження інформації щодо свого лікування. Пацієнт має право навіть на таємницю щодо факту звернення до лікаря.

Джерело статті: “http://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/126083-nayblsh-svdom-u-vibor-lkarya-zhitel-oblast-vkom-vd-40-do-64-rokv.html” Об этом сообщает tidig24.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя